خدمات مالی

خدمات مالی

خدمات مالی

منظور از خدمات مالی چیست؟

خدمات مالی  در واقع سرویسی است که یک شرکت حسابداری یا حسابرسی که می تواند عضو جامعه حسابداران رسمی یا جامعه حسابرسان نخبه باشد، در اختیار شخصیت های حقیقی یا حقوقی مشمول قانون کار،  قانون مالیات های مستقیم، قانون تجارت، قانون تامین اجتماعی و قانون مقررات و صادارت و واردات، قرار دهد و آن ها را نسبت به تکالیفی که قانون برایشان معین کرده، پاسخگو کند.

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی یا نیمه دولتی و حتی دولتی که مشمول مالیات و قانون کار هستند، نسبت به تکالیفی که قانون مشخص کرده، مسئول بوده و باید پاسخگوی مقررات در برابر عملکرد سالانه خود باشند. تکالیف از پرداخت حقوق و دستمزد و بیمه و مالیات پرسنل گرفته  تا پرداخت مالیات گزارش معاملات فصلی و ارزش افزوده و تنظیم صورت های مالی  و تحریر دفاتر قانون بر اساس آیین نامه ها و بخشنامه های اجرایی را شامل می شود.

در واقع اشخاص حقیقی یا حقوقی که مکلف به پاسخ گویی به نهادهای دولتی کشور از جمله بیمه و قانون کار و سازمان امور مالیاتی  و سایر وزارت خانه های مرتبط با کسب و کارشان هستند، بایستی در طول ماه و فصل و سال، گزارش عملکرد فعالیت خود را طبق استاندارد ها و فرمت هایی که قانون تعیین می کند،‌ ارائه کرده و مفاصا حساب بیمه و مالیات و تسویه حساب های قانونی را دریافت کنند تا فعالیت آن ها مصداق پولشویی و عدم شفافیت و مشمول جرایم پیش بینی شده نشود.

حجم فعالیت مودیان مالیات و بیمه پردازان در طول ماه و فصل و سال بسیار زیاد است و تنوع فعالیت ها سبب می شود تا بعضا یک شرکت یا پیمانکار بخش خصوصی، نتواند واحدی مستقل در حوزه مدیریت حساب و اسناد خود به منظور اجرای تکالیف قانونی، راه اندازی و راهبری کند. مخصوصا که این مباحث، نیازمند اشراف اطلاعاتی به نوع کسب و کار و اطلاع دقیق از قانون و بخشنامه های ماهانه است.

به این منظور، خدمات مالی و حسابرسی که موسسات فعال در این عرصه ارائه می کنند، در دستور کار مودیان مالیاتی قرار می گیرد تا چنین اموری را برون سپاری کرده و از خدمات فعالان تخصصی حوزه مالی و مالیاتی و بیمه،‌بهره مند شوند.

ناگفته پیداست  که متخصصان خدمات مالی، به واسطه اشراف اطلاعاتی بر قانون کار و بیمه و  مالیات و موضوعاتی که شرکت ها در طول سال با آن روبرو هستند، سریع تر و راحت تر و با هزینه کم تر، قادر به تنظیم امور مالی به منظور پاسخ گو نشان دادن شرکت/موسسه به  نهادهای قانونی هستند. این امور،‌ هزینه تمام شده مدیریت امور مالی یک بنگاه را کاهش داده و  آن را مشمول بخشودگی های مالیاتی و معافیت ها و هم چنین ضرایب خوش حسابی در تخفیف های مالیاتی می کند.

هر اندازه تنظیم اسناد مالی و دفاتر قانونی و مدیریت صحیح و اثربخش  امور مالی یک بنگاه، طبق استاندارد و با بالاترین سطح  شفافیت و صداقت صورت بگیرد، توان افزایی  مالی و مدیریتی شرکت افزایش یافته و اهرم مالی خوبی برای کسب تسهیلات از بانک ها و نهادهای دولتی می شود.

بنابراین، شما به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی که تکلیف قانونی بر عهده دارید، بهتر است با برون سپاری امور مالی خود، تمرکز مجموعه را از مسائل مالی به مسائل عملیاتی و وظیفه ذاتی سازمان متمرکز کرده تا مجموعه ای حرفه ای و تخصصی خوش سابقه، بتواند امور مالی مجموعه را به سرمنزل مقصود برساند.

بسیار اتفاق افتاده است که کارآفرینان جوان به خصوص استارت آپ ها و موسساتی که توسط دانش آموختگان تازه وارد دانشگاه ها راه اندازی می شود، به دلیل عدم اطلاع از مفاد قانون و بی اطلاعی از تکالیف قانونی، محروم از بخشودگی ها و معافیت های پیش بینی شده در قانون شده و گاها ظرف کم تر از ۳ سال،‌‌ به دلیل سردرگمی پرونده های بیمه و مالیات، عطای فعالیت تجاری را به لقایش بخشیده و شرکت را ورشکست یا منحل اعلام می کنند.

این شرکت با سال های تجربه و استفاده از کادری مجرب با  اتکا به مستندات تجربه های پیشین در ارائه خدمات به صدها شرکت و پیمانکار سراسر کشور، آماده است تا یار و یاور استارت آپ ها و شرکت های پیمانکاری و فروشگاه های کوچک و بزرگ در سراسر کشور شود تا آنان را در این  مسیر پر فراز و نشیب، همراهی کند.

 

خدمات و فعالیت های مالی و حسابداری

 1. انجام کلیه امور حسابداری و مالی شركت ها
 2. تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و دفاتر قانونی طبق آیین‌‌نامه تحریر دفاتر قانون مالیات های مستقیم
 3. اعزام نیروی حسابداری از حسابدار تا مدیر و مشاور مالی و مالیاتی با سوابق مفید (تمام وقت یا پاره وقت) و نظارت و پشتیبانی مستمر نیروهای اعزامی به شرکت‌ها و موسسات
 4. ارائه سیستم مالی مناسب جهت شرکتهای جدیدالتاسیس یا شرکت های با سیستم مالی ناکارآمد
 5. ارائه سیستم مالی مناسب جهت شرکتهای لیزینگ (واسپاری) و طراحی کدینگ اصولی و مشاوره در زمینه مالی و واسپاری این صنعت
 6. ثبت و اصلاح اسناد حسابداری (جاری – معوقه)
 7. طراحی کدینگ اصولی در سطوح مختلف سیستم های مکانیزه و اصلاح کدینگ نامناسب
 8. تهیه صورتهای مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و صورتهای مالی تلفیقی گروه شركتها طبق ضوابط و استانداردهای مالی
 9. تهیه صورتهای مالی از روی اسناد و مدارک ناقص
 10. تهیه انواع گزارشات مالی و تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی
 11. تهیه سایر گزارشات مالی و محاسباتی خاص
 12. اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها
 13. اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شركت ها
 14. حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت پروژه‌های عمرانی
 15. کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی
 16. انجام انواع خدمات حسابرسی شامل ؛ حسابرسی صورتهای مالی ، بررسی اجمالی صورتهای مالی ، حسابرسی مالیاتی ، حسابرسی عملیاتی و اجرای روشهای توافقی رسیدگی به صورتهای مالی و انجام حسابرسی داخلی
 17. انجام امور انبارگردانی با نیروهای متخصص طبق اصول و استانداردهای حسابداری به همراه دستورالعمل انبارگردانی از ابتدا تا ارائه گزارش کسر و اضافات به مدیریت
 18. انجام بازرسی قانونی شركتهایی كه مطابق مفاد قانون تجارت ملزم به تعیین بازرس قانونی هستند
 19. ارائه گزارشهای حسابرسی مورد نیاز بانكها جهت اعطای تسهیلات
 20. تنظیم تراز و مدارک وام بانکی و پیگیری تا مرحله دریافت وام
 21. انجام حسابداری مربوط به امور ورشکستگی و مدیریت تصفیه با همراهی وکیل شرکتی مجرب
 22. انجام و بررسی مسائل حل اختلاف مالی فی مابین شرکاء در سنوات جاری و گذشته
 23. تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعملهای مالی و كنترل داخلی و بهینه سازی سیستم های مالی
 24. مشاوره تخصصی مدیریت ، مالی و سرمایه گذاری
 25. مشاوره تخصصی حسابداری مدیریت (MIS) و (ABS)

برای اطلاعات بیشتر و همچنین اطلاع از هزینه ها میتوانید با ما تماس بگیرید.

کلیدواژه خود را وارد کنید